08.09.2024

Балалар - тормышыбызның чәчәкләре! Балачак - күңелдә бары тик җылы хисләр генә калдыра торган иң бәхетле һәм кайгысыз вакыт. Без һәр баланың әти-әнисе кулында үсүен, һәр баланың үз бәхете белән тууын һәм өлкәннәрнең игътибарын, кайгыртуын һәм мәхәббәтен тоеп яшәвен телибез. 1 июнь - Балаларны яклау көне. Халыкара балаларны яклау көне ел саен дөньяның 30дан артык илендә билгеләп үтелә һәм халыкара бәйрәмнәрнең берсе булып тора. Кадерле балаларыбызның йөзләрендә һәрвакыт елмаю булсын. Алар безнең киләчәгебез. Без аларны яратабыз, алар белән горурланабыз, киләчәктә балаларыбызга бары тик бәхетле һәм матур тормыш телибез. Бу көнне Күкчә авылы мәдәният хезмәткәрләре “Иң зур бәйрәм - балачак!” дигән темага кичә үткәрделәр. Балалар төрле күңел ачу уеннарында кызыксынып катнаштылар.

... Читать дальше »

Просмотров: 122 | Добавил: rdk_2001 | Дата: 11.06.2024 | Комментарии (0)

Сабантуй - чын мәгънәсендә милли рух җәүһәре, татар халкының үзенчәлекле мәдәниятының бетмәс-төкәнмәс чишмәсе. 9 июнь көнне Олы Мәтәскә авылында халкыбызның гасырлар буена яшәп килгән гореф-гадәтләрен, йолаларны, халкыбызның рухи байлыгын саклап килгән милли бәйрәм - Сабантуйлар гөрләп узды. Татарча көрәш, авыш колгага менү, капчык сугышы, аркан тартыш һәм башка бик күп төрле уеннар концерт номерлары белән үрелеп барды. Кыр батырларын, махсус операциядә катнашучыларның әти-әниләрен,кайбер егетләрнең үзләрен һәм бик күп алдынгыларны бүләкләделәр. Авылдашлар, кайткан кунаклар бәйрәмнән күңел күтәренкелеге белән таралыштылар.

Просмотров: 38 | Добавил: rdk_2001 | Дата: 11.06.2024 | Комментарии (0)

Сабантуй - безнең халыкның иң яраткан бәйрәмнәренең берсе, хезмәт, шатлык һәм бәхет бәйрәме. Ул кешеләрнең матур гореф-гадәтләрен, җырларын, биюләрен, йолаларын берләштерә. Гасырлар үтте, ләкин бәйрәм бүгенге көнгә кадәр сакланып калган. Монда бик күп мәдәни программа, йөгерү һәм ат чабышы, спорт ярышлары, музыка һәм җырлар күп. 9 июньдә, Айдар авыл җирлегендә, майданда, иске традиция буенча, авыл кешеләре һәм кунаклар язгы кыр эшләренең бетүен бәйрәм итү өчен җыелдылар. Сабантуй якты һәм искиткеч оештырылган иде. Монда бәхетле балалар да, халыкларның дуслыгын да данланды.Туганнар, якташларның очрашуы күзәтелде.2024 ел Сабантуе - Гаилә елы уңаеннан, иҗади, тырыш, ишле гаиләләрне зурлауга багышланды.

... Читать дальше »
Просмотров: 44 | Добавил: rdk_2001 | Дата: 11.06.2024 | Комментарии (0)

Экологический час «Родники села»

На Земле есть множество источников, которые дарят чистую и прозрачную воду. Люди называют эту воду родниковой, а источники — родниками. В жаркие дни родниковая вода приятно утоляет жажду, а многие считают ее целебной. Откуда же берутся родники и почему их вода такая чистая? Родник — это источник жизни на Земле. В случае чрезвычайной ситуации он может стать единственным источником питьевой воды для населения. Родник не только радует глаз, но и имеет важное экологическое и хозяйственное значение. В честь этого события в сельском клубе пройдет экологический час.

Субашский сельский клуб

Респ Татарстан, Тюлячинский р-н, с Субаш, ул Ленина, д 25

Актуальные

11 июня 2024 г. с 14:00 до 15:00