21 гыйнвар көнне Урта Мишә авылы мәдәният хезмәткәрләре “Терроризмсыз киләчәк” исемле темага күргәзмә куеп, әңгәмә үткәрделәр. Әлеге әңгәмәнең максаты: терроризмның асылын, аның төрләрен һәм максатларын аңлату; яшьләрнең терроризм, террорчылык актлары турында белемнәрен камилләштерү иде. “Сак булыгыз, терроризм!” исемле буклетлар таратылды.
21 января работники культуры д. Средняя Меша провели беседу на тему “Будущее без терроризма”. Целью данной беседы было: разъяснение сути терроризма, его видов и целей; совершенствование у молодежи знаний о терроризме, террористических актах. “Осторожно, терроризм!” – были розданы именные буклеты.

Просмотров: 114 | Добавил: rdk_2001 | Дата: 24.01.2023 | Комментарии (0)

23 гыйнварда Бөтендөнья Имза көне билгеләп үтелә. Бәйрәм барлык кешеләргә һәр кешенең кулъязмасының кабатланмаслыгын, кулдан язуның уникальлеген һәм төслелеген искә төшерү өчен язу кирәк-яраклары җитештерүчеләр ассоциациясе тарафыннан оештырылды.
Сауш авылы мәдәният йортында бу бәйрәмгә багышланган гадәти булмаган чара узды. Оештыручылар балаларга биремнәрне үтәргә тәкъдим итте.
Вакыт сизелмичә үтте. Балалар зур ләззәт алдылар, Кулдан язу – зур бер сәнгать икәнен белделәр. Аның ярдәмендә без үзебезне белдерә алабыз һәм тәэсир итә алабыз.
23 января отмечается Всемирный День почерка, его еще называют Днем ручного письма. Праздник был учрежден Ассоциацией производителей пишущих принадлежностей для того, чтобы напомнить всем людям о неповторимости почерка каждого человека, об уникальности и красочности ручного письма.
В Саушском сельском Доме культуры прошло необычное мероприятие, посвященное этому празднику. Организаторы предложили детям выполнить задания: упражнени ... Читать дальше »

Просмотров: 115 | Добавил: rdk_2001 | Дата: 24.01.2023 | Комментарии (0)

21 января в Айдаровском сельском доме культутры совместно с библиотекой провели праздничное мероприятие под названием «Студенчества,весёлая пора!». Старшеклассники встретились со студентами вузов и техникумов, уроженцами деревни за круглым столом.
В начале программы поздравили всех студентов с праздником.
После дружеской беседы работники учреждений культуры провели игровые конкурсы.
21 гыйнварда Айдар авыл мәдәният йортында китапханә белән берлектә "Студент вакыт, иң күңелле вакыт!» дип исемәнгән чара узды. Өлкән сыйныф укучылары, югары уку йортлары һәм техникум студентлары белән түгәрәк өстәл артында очраштылар. Программа башында барлык студентларны бәйрәм белән котлап үттеләр. Дусларча әңгәмәдән соң мәдәният хезмәткәрләре уен бәйгеләре үткәрде. Кызыклы әңгәмә,хатирәле очрашу.

... Читать дальше »

Просмотров: 104 | Добавил: rdk_2001 | Дата: 24.01.2023 | Комментарии (0)

«  Январь 2023  »