1нче февраль көнне Баландыш мәдәният йортында, авыл китапханәсе белән берлектә, терроризмга каршы “Үзеңнең һәм башкаларның тормышын сакла” дигән әңгәмә уздырылды. Чара барышында укучыларга терроризмның кешелекнең глобаль проблемасына әверелүе турында сөйләнде. Шулай ук соңгы елларда дөньяда булган террорчылык актлары да искә төшерелде. Укучыларны вакыйгалар язмалары белән таныштырып, террорчыларның рәхимсезлеге һәм кешелексезлеге, спецназ, укытучылар һәм тәрбиячеләрнең батырлыгы, балаларның куркуы турында сөйләшенде. Чара азагында балаларга, теләсә нинди ситуацияләрдә уяу һәм сак булу өчен, “Террорга каршы белешмәлек” таратылды.
1-го февраля в Баландышском СДК, совместно с сельской библиотекой, состоялась беседа против терроризма под названием “Үзеңнең һәм башкаларның тормышын сакла”. В ходе мероприятия ученикам было рассказано о том, как терроризм становится глобальной проблемой человечества. Ребятам также напомнили о террористических актах, которые произошли в мире в последние годы. Ознакомив школьников с записями событий, рассказали о жестокости и бесчеловечности террористов, спецназе, героизме учителей и воспитателей, страхе детей. В завершение мероприятия детям был роздан “антитеррористический справочник”, чтобы быть бдительными и осторожными в любых ситуациях.

Просмотров: 120 | Добавил: rdk_2001 | Рейтинг: 0.0/0