Работники культуры села Кукча провели информационный час на тему «Замана афәтеннән сакланыйк!» Наркомания — это общая беда и проблема нынешнего времени, от которой сегодня не застрахована ни одна семья. В ходе мероприятия рассказали о негативном влиянии наркомании на здоровье людей, а также о последствиях употребления запрещенных средств, о формах принуждения, под давлением которых несовершеннолетние начинают пробовать, а затем употреблять наркотики. Здоровье — это красота. Так будьте же всегда красивыми, не растрачивайте попусту то, что дано вам природой, что является главным богатством человека!
Кукча авылы мәдәният хезмәткәрләре «Замана афәтеннән сакланыйк!» дип исемләнгән темага чара уздырдылар. Наркомания - бүгенге көндә гомуми бәла һәм проблема.Шушы тема буенча чара барышында наркоманиянең кешеләр сәламәтлегенә тискәре йогынтысы, шулай ук тыелган әйберләр куллануның нәтиҗәләре турында сөйләп үтелде. Сәламәтлек-матурлык. Шулай булгач, һәрвакыт ма ... Читать дальше »

Просмотров: 129 | Добавил: rdk_2001 | Дата: 21.02.2023 | Комментарии (0)

Туган тел! Һәркем өчен дә газиз сүз бу. Туган илебезнең, торган җиребезнең кадерле булуын да без иң элек туган тел аша тоябыз. Һәр халыкның туган теле - ул, иң элек, аның мәдәнияте, тарихи көзгесе. 21 нче февраль Халыкара туган тел көне. Әлеге датага карата Урта Мишә авылы мәдәният хезмәткәрләре “Татар теле - туган телем, киләчәгем шатлык гөлем!”- дип исемләнгән әдәби музыкаль кичә үткәрделәр. Бәйрәмгә килгән кунаклар кызыклы конкурсларда катнаштылар, язучыларыбызның телләр турында язган сүзләре һәм шигырьләре кычкырып укылды. Өлкәннәребез туган тел турында үз фикерләрен әйтеп, мисаллар китерделәр. Гармунга кушылып татар халык җырларын җырладылар, биеделәр. “Туган телгә – урын түрдә” исемле күргәзмә куелды. Кичә чәй өстәле артында дәвам итте. Чара бик эчтәлекле һәм җанлы үтте. Бу чарадан һәркем канәгать калды.
Родной язык! Это дорогое слово для всех. Прежде всего, через родной язык мы чувствуем ценность родины, земли, на которой живем. Родной язык кажд ... Читать дальше »

Просмотров: 170 | Добавил: rdk_2001 | Дата: 21.02.2023 | Комментарии (0)

Просмотров: 139 | Добавил: rdk_2001 | Дата: 21.02.2023 | Комментарии (0)