Профессия - это род занятий, любимое дело, труд всей жизни. А потому любимое дело выбирается один раз и на всю жизнь. Но как бывает тяжело выбирать! Ведь и врачом хочется стать, и водителем, космонавтом и водолазом, учителем и артистом. Вот поэтому уже в подростковом возрасте нужно готовиться к серьезному выбору.
С целью расширения кругозора подростков о профессиях работники культуры поселка Узяк провели беседу «Все работы хороши – выбирай на вкус!» с показом видео и презентации. Ребята активно участвовали в беседе, отвечали на вопросы викторины и решили кроссворд.
Һөнәр ул - шөгыльнең бер төре, яраткан эш, гомерлек хезмәт. Шуңа күрә яраткан эш бер генә тапкыр һәм гомерлеккә сайлана. Ләкин яраткан һөнәрне сайлавы җиңел түгел ! Табиб та буласы килә , машина йөртүче дә, космонавт та һәм водолаз, укытучы һәм артист та буласы килә. Менә шуңа күрә инде яшүсмер чакта ук җитди сайлауга әзер булырга кирәк. Яшүсмерләрнең һөнәрләр турында белемнәрен киңәйтү максатыннан, Үзәк бистәсе мәдәният хезмәткәрләре «Барлык һөнәрләр дә яхшы - ошаганын сайла !» дигән темага әңгәмә үткәрделәр, видео һәм презентацияләр күрсәттеләр. Балалар әңгәмәдә актив катнаштылар, викторина сорауларына җавап бирделәр һәм кроссворд чиштеләр.

Просмотров: 129 | Добавил: rdk_2001 | Рейтинг: 0.0/0