14 февраль – халыкара китап бүләк итү көне. Китап бүләк итү көне — дөнья күләмендә мөһим көн. Бу акция китапка сакчыл мөнәсәбәт пропагандалау, китап укуны популярлаштыру, матур әдәбият белән тәэмин итү буенча эшчәнлекне оештыру максатларында һәм өйдәге китаплар белән башкаларны да таныштыру өчен оештырыла. Шушы бәйрәм хөрмәтенә Урта Мишә авыл китапханәсендә “Китапханәгә китап бүләк ит!” дигән бөтенроссия акциясе булып узды. Җыелган китаплар төрле, төрле. Чөнки бу китаплар төрле характердагы һәм төрле профессия кешеләрендә яшәгәннәр. Шуңа күрә дә алар тагын да кызыклырак. Ә хәзер бу китаплар башка кешеләргә хезмәт итәчәкләр. Бу китапларның һәрберсен кабат- кабат яратып укый торган үз китап укучылары булачак, без аларның һәрберсенә урын табачакбыз. Мин бу акциядә катнашучы даими укучыларыма рәхмәтле.
14 февраля – Международный день дарения книг. День дарения книг-важный день во всем мире. Эта акция проводится в целях пропаганды бережного отношения к книге, популяризации чтения, организации деятельности по обеспечению художественной литературой и знакомству с книгами на дому. В честь этого праздника в Среднемешинской сельской библиотеке прошла акция “Подари книгу библиотеке!". Собранные книги разнообразны. Потому что эти книги были написаны людьми разного характера и разных профессий. Поэтому они еще интереснее. А теперь эти книги будут служить другим людям. Будут свои читатели, которые с любовью прочтут каждую из этих книг снова и снова, и мы найдем место для каждой из них. Я благодарен своим постоянным

читателям, которые участвуют в этой акции

.

Просмотров: 123 | Добавил: rdk_2001 | Рейтинг: 0.0/0